Futbola iekšējās prasības apgalvo, ka spēlētāju pārskaitījumos pasaules spēle ir „endēmiski bojāta”

Dan Chapman, advokāts un starpnieks, kas darbojas Full Contact, sporta advokātu birojā, stāsta par šo stāstu. „Šis vadītājs saka:“ Uz galda viņam būs jauns līgums [spēlētājs]. Tas ir milzīgs. Tas nozīmē, ka viņa aģents saņems jauku maksu. Bet tas, ko es vēlos, ir destabilizēt attiecības starp spēlētāju un aģentu. Lielā aģentu maksa jums tiks izmaksāta. ”

“ Ierosinātais jaunais aģents, kurš savā dzīvē nekad nav runājis ar spēlētāju, domā: “Kā es varu viņu destabilizēt?”

< p> Kad tika atklāts, ka divi spēlētāja ģimenes locekļi bija ārpus darba, Chapman saka, ka abiem tika dotas dārgas dāvanas un teicis: „Jums ir jāpārliecina savs zēns, lai parakstītos ar šo puisi,” nezaudējot to, kas pārkāpj līgumu .Tā nonāca strīdā un izlīguma ceļā. ”

Saskaņā ar dažādiem aģentu, juristu, akadēmisko aprindu un citu nozares pārstāvju teikto, Guardian runāja šīs izmeklēšanas laikā, un tas ir viens no neskaitāmiem numuriem , kas veicina viņu viedokli, futbols ir „endēmiski korumpēts”.

Tas, kas arī radās, bija bažas, ko vairāk varētu darīt galvenās ieinteresētās personas, piemēram, Futbola asociācija, Premierlīga, Angļu futbola līga, Līgas vadītāju apvienība un Profesionālā futbolistu asociācija.Izmeklēšanas laikā tika atkārtoti apgalvots, ka visi nevēlas uzņemties atbildību par plaši izplatīto slikto prakšu izskaušanu, lai gan viņiem ir pienākums rūpēties par saviem biedriem un ka šī iespējamā bezdarbība var izraisīt miljoniem mārciņu nelikumīgos maksājumos.

Kad sazinājās, dažādas iestādes to noraidīja. Premier League, EFL, PFA un FA sacīja, ka viņi spēlē īpaši vadošus spēles.Premierlīga atsaucās uz kopīgu paziņojumu, kas pirms divām nedēļām tika izdots ar EFL un FA, kurā teikts: „Jebkuras būtiskas apsūdzības tiks izskatītas, pilnībā izmantojot mūsu rīcībā esošos noteikumus, kas ir plaši un labi attīstīti. “Sam Allardyce atstāj” sapņu “Anglijas menedžera darbu pēc vienas spēles vadīšanas Lasīt vairāk

LMA teica Guardian:„ Līdztekus FA un citām galvenajām ieinteresētajām personām mēs vēlamies pilnībā izpētīt visus un visus būtiskos apgalvojumus par korupciju ātri un vispusīgi. ”

Chapman ir pārliecināts, ka FA varētu darīt daudz vairāk. Attiecībā uz tādiem starpgadījumiem, kas saistīti ar zvaigzni, viņš saka: „Iespējams, ka tur ir civillietas – līguma pārkāpums. Un noziedzīgs.Tas arī pārkāpj FA noteikumus, lai veiktu maksājumu trešai personai, lai iegūtu klientu.

“Jebkurš aģents, ja tas notiek, var sniegt daudz piemēru. Tas ir noticis mūsu aģentūrā. Jūs dodaties uz FA un ziņojiet par to. Viņi vienkārši saka: „Nav cietu pierādījumu, tas viss ir netiešs, mēs nevaram kaut ko darīt par to – žēl.” ”FA atkal to noliedza, sakot, ka, ja iespējams, izmeklē jebkuru zināmo incidentu.

Andy Evans ir advokāts un World in Motion dibinātājs, kas ir pārstāvis spēlētājus un klubus kopš 1997. gada. Viņa klienti ir Manchester United aizstāvis Chris Smalling un Chelsea.Evans uzstāj, ka 2015. gada aprīlī FA atteicās no atbildības, kad Fifa nodeva pilnvaras pārstāvjiem atsevišķām apvienībām.

“FA atteicās iesaistīties jēgpilnu diskusiju ar aģentiem,” viņš saka. “Fifai tika dota iespēja regulēt. Viņiem tas viss bija savās rokās: neatkarīgi no sistēmas, neatkarīgi no tā, kādu regulējumu viņi vēlējās, lai regulētu pārvades sistēmu, aģentu rīcību. Un viņi izvēlējās veikt minimālo minimumu un, būtiski, pieņemt daudz mazāk reglamentētu sistēmu nekā iepriekš.

“FA izvēlējās īstenot standarta pro-form dokumentus un izvēlējās atbrīvot sevi no jebkāda reāla atbildība par pārvades sistēmas uzraudzību.Viņi izņēma ieejas eksāmenu, kas bija reāls šķērslis ienākšanai, tikai 10% kandidātu, un viņi to atvēra līdz 500 ASV dolāru apmērā, būtībā sakot: “Dodiet mums £ 500 un jūs varat būt profesionāls.” iedomāties līdzīgu licencēšanas sistēmu juridiskajā, grāmatvedības, finanšu pakalpojumu sektorā vai profesijā, kas novērtē padomdevēja lomu.

“Šobrīd situācija ir neapmierinoša, piemēram, ja FA dara neizskatīt līgumus, kas iesniegti starp spēlētāju un aģentu pirms tā iesniegšanas – to pieņemot – kā līgumu. Tas nesniedz nekādu aizsardzību spēlētājam no negodīgiem aģentiem un ļauj vienlaikus darboties vairākiem aģentūru līgumiem.

“Par vasaras nodošanas logu tika ziņots par darījumu, kurā bija vismaz septiņi iesniegtie līgumi. tikai vienam spēlētājam.Tātad FA ziņoja, ka tā pieņēma septiņus pārstāvības līgumus. Kam ir vaina? Skaidrs, ka spēlētājs. Bet kā tas var būt jebkura veida uzticama, funkcionējoša sistēma? ”

FA apstiprinātie vairāki līgumi var tikt iesniegti, bet norādīja, ka tas ir spēlētāja atbildība. Vadošā institūcija arī norādīja, ka tā ierosina maksimāli divus gadus ilgu līgumu ar pārstāvi kā būtisku pierādījumu par vēlmi aizsargāt futbolista labklājību.

Dr. lektors Birkbeckā, Londonas Universitātē. Viņš uzskata, ka Eiropas futbola pārvaldes institūcija 2015. gada aprīlī nespēja vadīt vadību. “Es vainoju Uefu.Viņiem bija jābūt nostājušiem un teica: „Mēs esam labākais futbola piemērs pasaulē – attiecībā uz pārvaldību, pārredzamību, neatkarīgi no tā – sagatavosim priekšlikumu regulēt aģentus vismaz Eiropas līmenī. Un tad, Ķīnā, Brazīlijā, kur viņi gribēs sekot mums, jo galvenais pārvedumu apgrozījums ir Eiropā. ”Facebook Twitter Pinterest Carlos Tevez un Javier Mascherano bija pakļauti trešās puses īpašumtiesībām, kad viņi parakstīja West Ham 2006. gadā. Fotogrāfija: Shaun Curry / AFP / Getty Images

“Ir kaut kas regulējams, bet ikviens vēlas atgriezties un nevēlas regulēt. No Eiropas perspektīvas futbols ir konkurētspējīga nozare – aģenti tiek uzskatīti par jebkuru darbā pieņemšanas uzņēmumu, un šie cilvēki parasti tiek regulēti.Ļoti banāls piemērs: ja jūs strādājat biržā, jums ir jābūt licencētam: jā vai nē? Protams, tāpēc, ka jūs strādājat ar naudu, jums ir nepieciešama integritāte, pārredzamība, zināms uzticības līmenis.

“Kopš 2006. gada visi saka:„ Skaties, apgrozījums pieaug ”un fakts, ka tas nav kontrolēta ir smieklīga. Tas vienmēr ir noticis tāpēc, ka tie ir līgumi, ko var izdarīt visi – vienkārši vadītājs, kas saka: „Labi, es nopiršu šo spēlētāju, es jums palīdzēšu, jūs piešķirsiet man zem galda šo naudas summu”. Pārsteidzoši ir tas, ka cilvēki, iespējams, joprojām ir šokēti. ”

Liz Ellen ir juridiskās firmas Mishcon de Reya sporta vadītājs, kas konsultē plašu klāstu klāstu.Tie ir iekļauti Kārdifas pilsētā, kad pirms diviem gadiem tika izmeklēti bijušā vadītāja Malkija Makkay pārskaitījumi. Futbola asociācija 2015. gada jūlijā paziņoja, ka tā nebūs jāmaksā Mackay ar jebkādiem pārkāpumiem.

Ellen uzskata, ka futbolā ir tiesības uz to. „Ja es ievedu jaunu darbu, es nekad neparedzētu nekāda veida atlaišanu,” viņa saka. “Pārāk bieži futbolā tiek uzskatīts par dabisku seku, ka tad, kad notiek darījums, kādam vajadzētu kaut ko iegūt.”

Ellen uzskata, ka ir nepieciešama jūras maiņa. „Ir jābūt faktiskai pieejas maiņai. Viņi nepieņem, ka tas, ko viņi dara, ir nepareizi. Viņi neredz upuri tajā. Cilvēkiem ir jābaidās tikt noķertiem. “Es biju kvalificēts kā aģents, pirms es sāku kā advokāts.Es nekad neesmu strādājis par aģentu, es vienmēr esmu to darījis kā jurists, jo nozarē ir pārāk daudz bojājumu, lai ļautu cilvēkiem rīkoties pārredzami.

“Nozare ir tik savīti, ka daudziem aģentiem, kas vēlas to izdarīt, viņi to izspiež, lai atbalstītu aģentus, kuri darīs to citā veidā, vai arī viņi zaudēs spēlētājus, jo vecāki ir kaut ko pārņemuši.

“Mēs bija situācija, kad vienu no ļoti jaunajiem talantiem pārstāvēja neatkarīgs pārstāvis. Viņš bija ļoti labs puisis – viņš nosūtīja viņam autobiogrāfijas un DVD atskaņotājus, kurus viņš varēja mācīties. Ļoti būtiska darījuma galā viņa pirmais kā profesionālis, kuru pats pats bija apspriedis, ģimenes loceklis parādījās no nekurienes un pārliecināja spēlētāju iet ar citu aģentu. Šajā ziņā nav nekādas jēgas.Un nauda, ​​kas tiek izmaksāta ģimenes loceklim, nāk no kluba, kas nāk no ventilatora. Ja kāds tērē miljoniem spēlētāju, kas viņiem nevajadzētu iegādāties, tas nāk no faniem.

“Vadības struktūras īpaši nevēlas to aplūkot, jo viņi zina, ka tas ir liels tārpi. ”

Ellen, tāpat kā citi, kurus Guardian runāja, arī ir nobažījies par dualitāti. „Tas nebūtu atļauts nevienā citā nozarē. Jums nav nekustamā īpašuma aģentu, kurš darbojas un par kuru maksā abas puses, ”viņa saka. „Tas atkal ir regulējuma problēma. Tas tika aizliegts uz īsu laiku, pēc tam atkal tika ieviests. Iemesls?Tā kā viņi domāja, ka viņi to nedara par atļautu, cilvēki to darīs, zem galda. Tā nav atbilde. Ja tas ir kaut kas jums nevajadzētu darīt, jums nevajadzētu to darīt. Vadītāju aģentiem nevajadzētu pārstāvēt arī spēlētājus. Jābūt stingrai atšķirībai. Es varu sniegt daudz piemēru, kur vadītāja pārstāvis pārstāv arī pusi no komandas. ”

Londonas pilsēta policija pārskata Daily Telegraph pierādījumus par saviem apgalvojumiem attiecībā uz Sam Allardyce, Jimmy Floyd Hasselbaink, Eric Black , Tommy Wright un Harijs Redknapp. Tas, kā norāda Taylor, ir kopā ar FA kā „spēles regulators”.

Chapman uzskata, ka policijai vajadzētu būt aktīvākai. “Kāpēc uz zemes nav FA, kas izmeklētu, vai nelegālie maksājumi lidoja apkārt?Viņi zināja, ka lieta ir vērsta uz tiesu, ”viņš saka par zvaigzni. “Kāpēc cilvēki netiek ieslodzīti cietumā? Kamēr kāds netiks aizlikts aiz stieņiem, es nedomāju, ka cilvēki to uztvers nopietni, jo lielākā daļa strīdu izšķiras ar finanšu norēķiniem. par to, kā apiet trešo pušu īpašumtiesības. TPO ir aizliegts, taču Guardian atkārtoti teica, ka, ja tas tiek pareizi atbalstīts, tas piedāvā karjeras iespēju spēlētājam, kurš, iespējams, nav pieejams. Prakse Dienvidamerikā tiek uzskatīta par normu, savukārt Eiropā spāņu un portugāļu futbola iestādes bija pret tās izskaušanu, kas notika 2015. gada maijā. Barselona no Santos 2013. gadā.Viņš bija arī advokāts MSI, uzņēmums, kas 2006. gada augustā nodeva darījumu ar West Ham United, lai klubā uzņemtu Carlos Tevez un Javier Mascherano. Līnijas paliek neskaidras, jo Fifa ļauj aģentam vienreizēju maksājumu par jebkādu nākotnes nodevu, bet ne procentos, jo pēdējais tiek uzskatīts par TPO. Kāpēc mēģināt aizvērt durvis investoriem? Sam Allardyce lieta parāda, ka sistēma ir neveiksmīga – aizliegums nav izdevies, tas nedarbojas. Kad jums ir milzīgas naudas, jums ir nepieciešams atbilstošs regulējums, pārredzamība. Mēģinot aizliegt procesu, cilvēki cenšas to apiet.

“TPO ir sava veida komerciāls un finansiāls instruments, ko Dienvidamerikas klubi izmanto jau ilgu laiku. Mēs, Dienvidamerikas iedzīvotāji, nav šo plašo ieņēmumu klāsta, kas ir Eiropas klubiem.Mums ir mūsu aktīvi – spēlētāji. Pirmo reizi Eiropas klubi saskārās ar TPO jēdzienu bija Tevez-Mascherano lieta, kuru es biju iesaistījis, jo es biju viens no MSI juristiem Brazīlijā. visā Eiropā. Bet nekas nelikumīgs nebija – visi šie rīki tika izmantoti Brazīlijā saskaņā ar stingriem tirdzniecības noteikumiem un nodokļu noteikumiem. mērogā. Tas notika Brazīlijas pasaules čempionātā 2014. gadā. Turpmākajās sanāksmēs Šveicē nākamajā novembrī darba grupa tika sadalīta redzes izteiksmē. Dienvidamerika.Bija arī Daniels Lorencs, Porto, klubs, kas bija ļoti labs, strādājot TPO, un Javier Tebas, La Līgas prezidents. No otras puses bija David Gill, kas pārstāv Uefu, un FifPro. Viņi, balstoties uz savu prasību, pirmkārt, bija sava veida mūsdienu verdzība, kas bija arī Platini kunga runā (bijušais Uefas prezidents). Robinho, Roberto Carlos, Neymar, Fernandinho, dvīņi Mančestras Unitedā ​​[Rafael un Fabio da Silva] – vairāk nekā 300 piedāvājumi. Un vairāk nekā vienu reizi es redzēju šo sabrukumu tikai tāpēc, ka spēlētājs nevēlējās iet. Tāpēc galu galā spēlētāji kontrolē savu karjeru. Tātad, mūsdienu verdzība? Es tam nepiekrītu. Otrkārt, viņi teica, ka nauda nav palikusi spēlē. Ja neaizliedzat spēli, tas neatrodas spēlē.Jo, ja ieguldītājam ir pienācīga TPO pārredzamība un drošība, un, protams, viņi piedzīvo iespaidīgu peļņu, viņi atkārtoti ieguldīs.

“Man jautājums ir, ka spēlētāji Dienvidamerikā ir kļuvuši dārgi. Es piedzīvoju Brazīlijā problēmas, kurās ieradās Eiropas klubi, un teica: „Mēs vēlamies iegādāties jūsu zvaigzni par X-miljoniem eiro” un Brazīlijas klubu, kuram ir nepieciešama nauda, ​​

“Ar TPO mums ir jauni viesi pie galda, kas ir ieguldītāji. Tāpēc mums ir tikšanās, kur klubi saka: “Nē, mēs nevēlamies pārdot šo spēlētāju par šo summu, jo šī summa mums jau ir no šī ieguldītāja. Tāpēc mums ir vajadzīgi vairāk naudas. ”Un tas var dubultot, trīskāršot cenu.”

Motta viedoklis par neskaidrību par TPO atspoguļojās plašākā skatījumā par zināšanu trūkumu nozarē.Evans saka: „Esmu pārliecināts, ka aģentiem ir jāturpina mācīties, jo pastāv juridiskā prakse. Piemēram, lūdziet lielāko daļu jauno starpnieku, ko jaunie darba atļauju noteikumi ir, un viņiem nebūtu ne jausmas. Jautājiet ievērojamam skaitam līgumtiesību pamata telpu un viņi nevarētu atbildēt.

“Ir vajadzīga spēcīga aģentūru apvienība, kurai ir komercprakses un tirdzniecības prakses kodeksi. Starpniekiem futbolā ir atļauts staigāt pa vārtiem par £ 500. FA ir to atļāvusi. Tas tiešām ir apkaunojoši: kāda cita regulatīvā iestāde to ļautu? ”

Ellen ir skaidrs, kas jādara. “Futbols cenšas sevi regulēt.Tā nav nozare, kas aicina ārēju pārbaudi, ”viņa saka. “Tas ir gluži pretēji: viņi cenšas darīt visu, lai pārliecinātos, ka politiķi neiesaistās, vai policija vai kāds tas varētu būt. No vienas puses, viņi [policija] parasti tiek izslēgti no spēles, no otras puses, tie ir viņu prioritāte? Vai tas ir kaut kas, ko viņi var viegli sekot?

“Bieži cilvēki, kas zina, kas notiek, ir cilvēki, kas ir iesaistīti. Tātad ikvienam, kam ir pierādījumi, ir kāds, kas ir kaut ko nepareizi izdarījis, lai jūs varētu cīnīties, lai noskaidrotu cietos pierādījumus, kas nepieciešami, lai ar to turpinātu.

“Ja jūs lietojat Kārdifu kā piemēru kārtībā. Tas ir vienīgais laiks līdz šim [futbolā].Un tas ir tāpēc, ka jums bija īpašnieks, kurš vēlējās izmeklēt iespējamo korupciju.

“Tagad jūs atradīsiet, ka ir daudz klubu, kuri zina, ka ir problēma, un viņi nevēlas izpētīt tā, viņi nevēlas uzzināt, kas turpinās. Runājot par faktiskajiem kontroles klubiem, viņiem vajadzētu būt daudz redzamākiem par to, ko viņi dara. Ja jūs patiešām dotos uz to, jūs teiktu, ka visi jūsu vadītāji sniedz pilnīgu informāciju par bankas kontiem, to e-pastu, tālruņa ierakstiem, visu – sākumā un pastāvīgi. Klubi neuzdrošinās to pieprasīt, un lielākā daļa vadītāju to nedotu. Šobrīd jūs esat ieguvuši šo strupceļu, kurā cilvēki patiešām nevēlas nokļūt problēmas apakšā. ”

Rate this post