Carioca čempionāta formāts 2021. un 2022. gadam priecē līdzjutējus

Rio fani sociālajos tīklos ir pauduši savu piekrišanu jaunajam Riodežaneiro štata čempionāta strīdu modelim 2021. un 2022. gadam, ko klubi vienbalsīgi apstiprināja sanāksmē, kas notika RJ štata Futbola federācijā.

Jaunajam modelim, kas ir daudz vienkāršots un racionāls, 12 klubi vienā kārtā pretī stāsies 11 kārtās. Sākotnējā posma beigās četri labākie tiks klasificēti, lai iekļūtu pusfinālā turp un atpakaļ spēlēs. Pašās beigās būs nepieciešami tikai 15 datumi.

Pēc federācijas sanāksmē norunātā Cariocão 2021 pirmā kārta notiks 28. februārī. Pirms fāzes sākuma ar 12 klubiem notiks “priekšsacīkstes” ar Cabofriense, Friburguense, Americano, América, Nova Iguaçu un Sampaio Corrêa (pēdējais no B1 divīzijas). Šis posms ilgst līdz 25. februārim un noteiks divus paša čempionāta dalībniekus.

Vecais modelis, kas apglabāts šīs pirmdienas sanāksmē federācijā, bija viens no visvairāk apjukušajiem Brazīlijā, un fani bieži pat nesaprata valsts konkurences “loģiku”. Ar jauno 2021. un 2021. gada formātu Guanabara un Rio bļodas ir nedaudz iztukšotas.

Pirmās kārtas (Guanabara kauss) čempione būs tā komanda, kura vienā kārtā iegūs visvairāk punktu, un Rio kausa ieguvēja būs turnīra uzvarētāja, kas notiks starp komandām, kuras atrodas starp piekto un astoto pozīciju (kas ir līdz pusfinālam), kas izlems izslēgšanas sistēmā. Read more

Formāta maiņa iepriecināja lielāko daļu līdzjutēju, ar kuriem konsultējās. Vienīgais brīdinājums bija Guanabara un Rio kausu iztukšošana.

Rate this post